Odnawiamy elewacje.

Jak wyczyścić zabrudzenia?

 

Zazwyczaj co tydzień w soboty odbywa się sprzątanie w każdym domu. Pranie, ścieranie kurzu, odkurzanie i mycie podłóg. Szczególnie mocno każdy zwraca na to uwagę, kiedy spodziewamy się gości. Jednak co z elewacją Państwa domu? Oczywiście, nikt nie wymaga, aby co tydzień czy nawet co miesiąc ją czyścić, jednak warto pamiętać o tym, że jest to niezwykle ważna część budynku, w dodatku ta reprezentatywna. Właśnie dlatego co kilka sezonów powinno się zadbać
o zewnętrzną część swojego domu.

Czyszczenie elewacji myjką ciśnieniową

Najczęściej zewnętrzne ściany są wykonywane z tzw. tynków porowatych. Oznacza to, że to powierzchnie strukturalne. Wiąże się to z tym, że ich powierzchnia szybciej się brudzi przez różnego rodzaju pyły lub inne czynniki i znacznie trudniej jest je usunąć. Dlatego też warto zgłosić się do firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie w czyszczeniu elewacji. Wykorzystujemy profesjonalne środki biobójcze, mające za zadanie usunięcie grzybów czy też glonów. Oprócz tego korzystamy również z myjki ciśnieniowej, co pomaga szybciej i skuteczniej usunąć wszelkie zabrudzenia.

  1. Mycie elewacji zaczynamy od wstępnych prac, a więc za pomocą wody i zwykłej szczotki. Pozwoli to na pozbycie się tych mniej uporczywych plam.
  2. Następnie wykorzystujemy wcześniej wspomnianą myjkę ciśnieniową do czyszczenia fasady. Oczywiście siłę jej działania dostosowujemy do rodzaju powierzchni. Moc nie może być zbyt duża, aby nie doszło do ewentualnych uszkodzeń.
  3. W kolejnym kroku nakładany jest specjalny preparat, który ma pomóc w usunięciu pozostałości grzybów, glonów czy też innych zabrudzeń.
  4. Po upływie kilkunastu godzin ponownie korzystamy z myjki ciśnieniowej i dokładnie spłukujemy środek chemiczny.

Oczywiście sposób czyszczenia i mycia dostosowujemy do rodzaju zastosowanego materiału do elewacji. Przed  przystąpieniem do jej mycia i odgrzybiania, warto zwrócić uwagę na to, czy fasada nie jest pęknięta czy też posiada inne usterki. W takich przypadkach zalecamy konsultację, aby zminimalizować ryzyko dostania się wody pod elewację.